Şeffaf Branda

Şeffaf Branda

Şeffaf Branda

Şeffaf branda Kafe şeffaf branda; Sonbaharda yağmur ve şiddetli rüzgarlardan, kış aylarında kar yağışlarından korunmak amacıyla kafe sahiplerinin talep ettiği branda türüdür.

Stor Branda olarak adlandırılan ekipmanlar dayanıklı malzemesi sayesinde yaz ve kış kullanıma uygun olan çadır ürünleridir.

Çadır ekipmanları ise saydam ya da renkli olabilir. Son dönemlerde geliştirilen bu modellerin saydam görünümü ve ultra pratik kullanılması sistemlerin gelişmiş özelliklerinden ileri gelir.

Bu modellerin tercih edilme sebeplerine ve avantajlarına bakılacak olursa da kapama özelliklerinin fonksiyonelliği, hafif malzeme ve pratik kurulum yer alır. Şeffaf olan bu ürünlerin kullanım alanları geniştir ve çok amaçlı kullanımları olabilir.

Genele bakıldığında ısı ve nemi engelleyen yüzeyi uzun ömürlü kullanım olacağı sağlar. Her zaman her alana duvar örülemez ve bunun dezavantajları olabilir.

Şeffaf olan branda ürünleri yağmur gibi dış etkenlerden koruma sağlayarak daha az yorucu ve daha düşük maliyetli çözümler sağlar. Saydam olarak özellikle tercih edilmesi de transparan yüzeyi sayesinde görme imkanı sağlamasıdır. Şeffaf brandaların modelleri arasında seçim yaparken nasıl bir süreçten geçtiğine dikkat etmek isteyebilirsiniz. Kalite ve kalınlık olarak malzeme incelmesi yaparak branda modellerini daha yakından tanıyabilirsiniz. 

Brandacı  Şeffaf Kış bahçesi olarak da Kullanılan Şeffaf Tente Branda birçok çeşitleri bulunmaktadır. Size tavsiyemiz ( 0,60 mm veya 0,80 mm kullanılmasıdır. ) çünkü Şeffaf Tente Branda Yazın Güneşin etkisi ile Genişlemektedir ve Kış aylarında da gelen Soğuk ‘dan dolayı çekmeler yaşanabilmektedir Şeffaf Tente Branda seçimini yaparken alacağınız brandanın kalitesini göz önünde bulundurun Uzak Doğu Ürünleri kesinlikle kullanmayın.

Şeffaf Branda Modelleri

Bu malzemelerin yapılma maddesi incelendiğinde ise dış ve iç olarak farklı maddelerin kullanıldığı göze çarpar. Mika maddesinden yapılan iç yüzey ve naylon karışım branda adı verilen bir kumaş kullanılarak elde edilir ve bu kumaş oldukça kalındır. Şeffaflık özelliğini kazandıran mika adı verilen malzeme ise endüstriyel alanlarda geniş olarak kullanılır. Bu maddenin içeriğinde ise sağlamlık sunması için tamamen PVC tercih edilir. Cama benzetilen şeffaf yapısı avantajlar sunar.

Kalın branda kumaşından elde edilen bu ürünlerin kullanım alanlarına bakıldığında ise dış alanlarda çeşitli konseptler göze çarpar. Genellikle kış bahçelerinde, dış alanların yeme içme yerlerinde, balkonlarda tercih edilen bu ürünler aynı zamanda iki alanı ayırmak için de sıklıkla tercih edilir. Kenarlarında bulunan fermuar detayları sayesinde de fonksiyonel bir şekilde açılıp kapanabilme özelliğindedir. Kapatmak ya da toplamak isterseniz bu fermuarlardan yararlanmak isteyebilirsiniz.

Kapalı ve açık alan olarak iki farklı şekilde kullanılabilir. Branda adı verilen bu ürünlerin farklı tasarımlar ve detayları yaratmak istediğiniz dış alana şıklık katabilir. Kış bahçelerinde ise yaz aylarına ek olarak branda tercih edilmesi içerisindeki ısıyı tutmasına olanak sağlar. Bu yalıtım sistemine ek olarak farklı renklerde kullanıcılara sunulur. Brandaların kalınlık özellikleri ise dayanıklılık sağlayarak rüzgarlı ve karlı hava durumlarında ayakta kalmasını sağlar. Mevsimlerde ve geçişlerde kullanma özelliği sağlayan bu modelleri güvenerek tercih edebilirsiniz. Sıcak yaz aylarında ise genleşme olabilir bu nedenle satın alırken bu genleşme payını hesaba katmanız tavsiye edilir.

Şeffaf stor fermuarlı branda modelleri genel olarak dış mekanlarda farklı amaçlar altında kullanılsa da yaygın olarak yazın tercih edilir. Yaz aylarında güneşten koruma ve serinlik sağlar. Şeffaf görünüm sunması da restoran ya da cafe gibi mekanlarda alanı kapatmama avantajı sunar. Şeffaf brandaların saydam olan modeller arasında seçim yaparken modellerin ve markaların sundukları avantajlara bakarak seçim yapabilirsiniz. Şeffaf mika branda naylon modellerinde kullanılan materyal ve kalınlık incelenerek sağlamlığı tahmin edilebilir. Her mevsim kullanmaya uygun olan şeffaf stor branda modelleri dayanıklı ve rüzgara karşı dirençli olarak kullanım kolaylığı sunar.

Şeffaf Brandacı

 

şeffaf stor branda balkon perdesi Fiyatları Firmamız istanbul Branda Fiyatlarını Belirledi. Toptan Şeffaf mika satışı yapan firmamız şeffaf kış bahçesi ve kapama işçiliklerinde profesyonel olarak yapmaktadır. Yüksek Metrajlı kumaş alımlarınızda %10 a kadar iskonto yapılabilir. Şeffaf Kış Bahçesi Modellerimiz için Tıklayınız.

Şeffaf Stor Sigara içme alanı ve diğer modellerimiz için iletişime geçiniz.

 

2022 Güncel Şeffaf Mika Perakende Fiyat Listesi

 • 3 mm Şeffaf cafe Branda 55 Tl +kdv 1 m2
 • 2 mm Şeffaf çadır Branda 45 Tl +kdv 1 m2
 • 1 mm Şeffaf tente Branda 38 Tl + kdv 137 cm
 • 0.80 mm Şeffaf Brandacı 25 Tl +Kdv 137 cm
 • 0.60 mm Şeffaf Stor Branda 22 Tl + Kdv 137 cm
 • 0.50 mm Şeffaf Branda 18 Tl + Kdv 137 cm

2021 ve 2022 Güncel Şeffaf Mika Toptan Fiyat Listesi

 • 3 mm Şeffaf bahçe Brandası 50 Tl +kdv 1 m2
 • 2 mm Şeffaf Perde Brandalar 40 Tl +kdv 1 m2
 • 1 mm Şeffaf balkon Brandası 35 Tl + kdv 137 cm
 • 0.80 mm Şeffaf teras Brandaları 22 Tl +Kdv 137 cm
 • 0.60 mm Şeffaf Brandacı 20 Tl + Kdv 137 cm
 • 0.50 mm Şeffaf Brandalar 16 Tl + Kdv 137 cm

Plastik Polyester Branda Fiyat Listesi için firmamızla iletişime geçiniz. Yorum kısmından yada mail atarak fiyat teklifi alabilirsiniz.

Şeffaf brandası nedir: Yüzeyi sayesinde her mevsim kullanılabilen saydam kapama özelliği olan çadır sistemidir. Hızlı kurulum ve taşıma özelliği vardır.

Şeffaf tente branda kullanıldığı alanlarda, ısı ve nem yalıtımı sağlar, kullanılan alanları dış etkenlerden korur. Bu nedenle maliyet azaltıcı etkisi de vardır. Ortamı toz, yağmur ve sudan koruduğu gibi saydam olması nedeni ile içeriyi ve dışarıyı gösteren bir duvar özelliğindedir.

 

Şeffaf brandalar nasıl yapılır: Dış yüzeyi ve iç yüzeyi mika, naylon, kalın branda kumaşındandır. Şeffaf mika, genel olarak ayakkabı ve çanta gibi aksesuarlarda kullanılabildiği gibi kış bahçesinde kullanılan bu malzeme, % 100 PVC den oluşmaktadır. Cam gibi saydam olup içeriyi ve dışarıyı gösterme özelliği vardır.

Kış bahçeleri, kafe, otel, restoran gibi yerlerde maliyeti yüksek olan cam balkon yerine tercih edilebilen bir branda türü olan şeffaf stor branda, mekanları birbirinden ayıran duvar işlevi görür.

Yazın kafe ve restoran gibi işletmelerde iç mekan ve dış mekan birlikte kullanılırken, havaların soğuk ve yağışlı olduğu mevsimlerde oturma alanları kısıtlanabilmektedir. Şeffaf branda ile dış mekanlar kapatılarak bu alanın da kullanımının sağlanması mümkün olmaktadır.

Kenarlarındaki fermuarları sayesinde kapalı olarak kullanılabildiği gibi fermuarları açıp toplanarak açık alana dönüşüm sağlanarak da kullanılabilmektedir.

Etrafında kullanılan çerçeve şeklindeki brandanın renk seçenekleri vardır. İstenilen renk seçeneği kullanıldığında ortama estetik ve şık bir görünüm katmaktadır.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.